Ciechocinek zaprasza i kusi atrakcjami turystycznymi

Mówimy Ciechocinek, myślimy tężnie. Oczywiście zespół trzech tężni solankowych to niewątpliwie największa atrakcja tego miasta. Łączna długość tych budowli to ponad 1,7 kilometra, a wysokość każdej z nich to 16 metrów, dlatego są one tak popularne i odwiedzane przez osoby z różnych regionów Europy, gdyż mają również ogromne walory zdrowotne. Jednak dzięki popularności Ciechocinka powstało tu również wiele innych ciekawych atrakcji, przy czym wiele z nich jest również związanych z lecznictwem.

Jednym z takich miejsc są Łazienki – jest to zakład przyrodoleczniczy, w którego skład wchodzą cztery budynki. Najstarszy z nich pochodzi już z połowy XIX wieku, a charakterystycznym punktem jest pomnik Romana Ignatowskiego, który postawiono tu na 150-lecie istnienia uzdrowiska w Ciechocinku. Drugi budynek to już budowla w stylu romańskim, pochodząca sprzed pierwszej wojny światowej, dokładnie z 1912 roku. Trzeci budynek, to Łazienki wybudowane w stylu klasycystycznym w końcowych latach wieku XIX, a ostatni, należący do całego kompleksu zakładu przyrodoleczniczego to neobarokowy budynek.

Każde miasto uzdrowiskowe w Polsce posiada swój Park Zdrojowy i tak również jest w Ciechocinku. Przepiękny, 17-hektarowy plac zieleni to znakomite miejsce na spędzenie długiego czasu na spacerze i odpoczynku. Na terenie tego ogromnego parku znajduje się wiele pomniejszych atrakcji, takich jak małe zoo, kilka pięknych fontann, ławeczki i inne miejsca do wypoczynku, muszla koncertowa i przede wszystkim roślinność. Stanowi to świetnie miejsce na popołudniowy spacer i rodzinny wypoczynek.

Jeśli chodzi o kolejne zabytki architektoniczne to na pewno wartym polecenia będzie ogromny kościół neogotycki, który powstał tutaj w 1884 roku. W oczy na pewno nam się od razu rzucą dwie wysokie wierze, które idealnie przypominają nam styl gotycki. Jest to kościół przepiękny i śmiało można go zaliczyć do piękniejszych budowli gotyckich w całym województwie.

Oczywiście jak na tak popularne miasto przystało, baza noclegowa (więcej na >meteor-turystyka.pl/noclegi,ciechocinek,0.html) jest przystosowana świetnie do przyjęcia ogromnej liczby turystów. Pensjonaty, hotele i inne miejsca oferują swoje usługi praktycznie w każdej części miasta.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>