Ełk miejscem dla aktywnych i ciekawych historii

Wybierając się w podróż, oczekujemy, że w wybranym przez nas miejscu, oprócz rozrywek związanych stricte z lokalizacją miejscowości, będziemy mieli możliwość spróbowania nowych rzeczy, poznania nowych faktów i zobaczenia ciekawych zabytków. Żeby tak się stało, dobrze musimy wybrać punkt docelowy wycieczki, bowiem nie każdy kurort zapewnia nam takie możliwości. Najlepiej przyłożyć się do tego na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem, tak byśmy mieli czas na rezerwację noclegu (np. tu – Ełk noclegi) oraz komfort przygotowania się.

Najczęściej wybieranym kierunkiem jest Wybrzeże Bałtyku, którego dużym minusem jest fakt, że tysiące turystów oblegają takie miejsca każdego roku, przez co nie mamy opcji spędzenia naszego urlopu w ciszy i spokoju. Żeby ominąć takie problemy, możemy zdecydować się na wyjazd po sezonie lub wybrać mniej popularne miejscowości. Jedną z nich jest Ełk, największe miasto na Mazurach. Zlokalizowane w województwie warmińsko-mazurskim, nad jeziorem Ełckim i Sunowo, a także rzeką Ełk, która jest przedłużeniem Biebrzy.

Takie położenie daje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Możemy zdecydować się na różne sporty wodne, a nawet żeglowanie. To jednak nie wszystko, bowiem miejscowość oferuję bogatą historię, skutecznie opowiedzianą przez tutejsze zabytki. Możemy tu między innymi zobaczyć pozostałości zamku krzyżackiego z przełomu XIV-XV wieku. Niestety po wielokrotnym zniszczeniu do dziś pozostały jedynie mury, miejmy jednak nadzieję, że wkrótce odzyska dawną świetność. Do zamku prowadzi równie interesujący most na Jeziorze Ełckim. Pierwotnie był drewniany, jednak na początku XX wieku wymurowano go, a dziś pięknie się prezentuje, głównie dzięki interesującemu oświetleniu. Należy też wspomnieć o katedrze św. Wojciecha z XIX wieku, która niesamowicie prezentuje się zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Głównym elementem wzbudzającym zachwyt jest figura Matki Boskiej Fatimskiej.

Należy tez wspomnieć, że baza noclegowa zasługuje na wyróżnienie, bowiem ceny są bardzo atrakcyjne. Za nocleg zapłacimy tu około 50 złotych, co kusi turystów. Pamiętajmy, że jeśli oczekujemy od celu naszej podróży niesamowitych historii, powinniśmy zaopatrzyć się w przewodnik, który świetnie nam je przedstawi i wskaże najbardziej godne uwagi zabytki. Trzeba też przygotować sobie sprzęt i ubrania, które pozwolą cieszyć się wyjazdem nawet podczas niepogody.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>