Międzygórze – alpejski klimat w polskim wydaniu

Wcale nie trzeba wyjeżdżać zagranicę, aby poczuć klimat alpejskich kurortów. Wystarczy wybrać się na Dolny Śląsk, a dokładnie w Kotlinę Kłodzką. Znajduje się tam niewielka miejscowość – Międzygórze, które mimo że leży w Sudetach Wschodnich posiada klimat bardzo zbliżony do tego panującego w Alpach. Co więcej, drewniana zabudowa tego kurortu wzniesiona na przełomie XIX i XX wieku w czasie, gdy ziemie należały do Niemiec, powstała w stylu tyrolskim. Drewniane domki i pensjonaty o strzelistych wieżach i zdobieniach wyglądają tak samo jak te znajdujące się w alpejskich wioskach.

Międzygórze leży u podnóża masywu Śnieżnika, najwyższego szczytu ziemi kłodzkiej. Na początku ubiegłego wieku było bardzo popularnym i lubianym kurortem i uzdrowiskiem. Do naszych czasów pozostały uzdrowiskowe budowle i pensjonaty. Dziś powoli miasteczko odzyskuje dawny blask i stara się przyciągnąć turystów, a trzeba podkreślić, że ma wiele atutów. Po pierwsze: baza noclegowa – pensjonaty, także te zbudowane ponad 100 lat temu w stylu tyrolskim, wille, apartamenty i prywatne kwatery to podstawowe noclegi. Międzygórze posiada ponad 30 obiektów świadczących usługi noclegowe. Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: „noclegi Międzygórze”, a otrzymamy wiele ofert miejsc noclegowych. Po drugie: warunki naturalne. Poza doskonałym klimatem, dzięki któremu Międzygórze stało się cenionym kurortem uzdrowiskowym, miejscowość jest położona w górskim terenie. Turyści przyjeżdżający tu na urlop mają do dyspozycji wszelkie atrakcje – szlaki turystyczne, kompleksy narciarskie, bazę schronisk.

Do najbardziej popularnych miejsc w okolicy należy Śnieżnik. To najwyższy szczyt Kotliny Kłodzkiej (1426 m n.p.m.), skąd turyści mogą podziwiać całą okolicę, bowiem wierzchołek wystaje poza koronę drzew. W samym Międzygórzu znajdują się 2 wyciągi narciarskie, jednak zaledwie parę kilometrów dalej narciarze i snowboardziści mogą szaleć w kompleksie narciarskim Czarna Góra. To jeden z największych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. System wyciągów pozwala na przewiezienie ponad 10 tys. narciarzy na godzinę, za sprawą 3 kolei linowych, 6 wyciągów orczykowych i 4 baby liftów. Ośnieżane i oświetlone trasy pozwalają cieszyć się jazdą do późnych godzin wieczornych.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>