Nowy wymiar zwiedzania Torunia

Toruń to jedno z najpiękniejszych miast Polski. Doskonale nadaje się na weekendowe zwiedzanie. Jednak należy napomknąć, że to miejsce zagadek i tajemnic- dokąd możemy się udać, aby przeżyć coś innego i ciekawego, aby odejść od sztampowych tras przewodników? Przede wszystkim warto w tym celu wybrać się do ruin zamku krzyżackiego: www.wikipedia.org/wiki/Zamek_krzyżacki_w_Toruniu. Wypada tu wspomnieć, że jako jeden z nielicznych został on wybudowany na planie podkowy i raczej był siedzibą komtura. Ruiny te są miejscem częstych spotkań młodych osób. Będąc tam należy wybrać się na spacer brzegiem Wisły, ścieżką idącą poprzez pola. Nie można również zapomnieć o zobaczeniu wspaniałej panoramy, jaka roztacza się z tego samego brzegu rzeki, lecz idąc od strony mostu, należy skręcić w lewo, a nie w prawo jak do zamku.

W tak niezwykłym mieście trzeba pozostać choć kilka dni. Co zatem z noclegiem? – przejrzyj te propozycje: www.meteor-turystyka.pl/noclegi,torun,0.html. Bez problemu go znajdziemy – Toruń bowiem posiada bardzo rozwiniętą ofertę z noclegami. Od tańszych hosteli, po droższe, od pensjonatów po niezwykłe dawne budynki, jak spichrze przerobione dzisiaj na pokoje hotelowe.

Koniecznie trzeba wybrać się na spacer uliczkami Starego Miasta. Jednak niekoniecznie z przewodnikiem w ręce – naprawdę korzystniej iść tak po prostu przed siebie i skręcać w te uliczki, które bardziej nam się spodobają oraz mieć oczy szeroko otwarte na nowe widoki. Bowiem znienacka wyłonią się średniowieczne spichlerze oraz barokowe kamienice. Co więcej – pełno tam jest poukrywanych, dziwnych, ceramicznych figurek – to wspaniała zabawa dla obserwatorów, aby je odnaleźć. Zaś na ulicy Podmurnej znajdziemy jedyną w swoim rodzaju, bezpłatną wystawę figurek na murze zwaną Galerią Pasji, przedstawiającą mieszczan, rycerzy i przekupki. Niedaleko znajdują się anioły i wiele innych pięknych postaci. Wystarczy jedynie uważnie popatrzeć!

Co więcej – nie należy zapominać, że my także mamy swoją Krzywą Wieżę – według podań wybudowaną przez Krzyżaka, który zapałał miłością do mieszkanki Torunia i za karę musiał wybudować wieżę tak krzywą, jak krzywe i nieprawidłowe było jego postępowanie. Miasto także kojarzy nam się z piernikami – są one absolutnym "must see and try". Jak to zrobić nietypowo? Oczywiście udając się do Muzeum Żywego Piernika. Tam nie tylko zobaczymy, jak wykonuje się wypieki korzenne, ale również wysłuchamy ciekawych legend i podań oraz dodatkowo sami upieczemy własne ciacha. Warto dodać, że jest to świetna atrakcja dla rodzin z dziećmi.

Idealne na deszczowy dzień będzie również Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy – nie ma ono nic wspólnego z nudnymi muzeami. Tu wszystkiego możemy dotknąć, zobaczyć, posmakować, przeżyć. Podobnie jak w Domu Legend Toruńskich. A co więcej? Mało kto wie, że w Toruniu zaraz obok Collegium Minus i Starego Miasta znajduje się fontanna Cosmopolis. W sezonie turystycznym, wieczorem zobaczyć można niezwykły seans światła i dźwięku – mówiąc prościej tańczące fontanny. Wstęp jest bezpłatny.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>