Rowerowe Węgorzewo

Węgorzewo położone jest zarówno w Krainie Tysiąca Jezior jak i w krainie tysiąca ścieżek rowerowych. Obok żeglugi na okalających tą miejscowość jeziorach, jazda rowerem stanowi dodatkową atrakcję. Dodajmy do tego, że ścieżki rowerowe wiodą przez najpiękniejsze na świecie lasy. Swoją przygodę z Mazurami warto zacząć właśnie od Węgorzewa.

Doskonała baza turystyczna [], tanie noclegi o przeróżnym standardzie – to świetne miejsce wypadowe do takich miejscowości jak Gołdap, Giżycko i wielu innych. Kombinacji tras jest całe mnóstwo. Nie ważne ile masz lat. Znajdziesz tu trasy o przeróżnym stopniu trudności. Pokonując kolejne kilometry będziesz docierał do najciekawszych zabytków zarówno Węgorzewa jak i okolic. Warto zobaczyć chociażby most na Kanale Mazurskim. Nie można też ominąć poniemieckich bunkrów z drugiej II wojny światowej. Przypomnijmy – przed drugą wojną światową Węgorzewo znajdowało się pod administracją pruską. Stąd też obecność niezwykłego kompleksu pałacowego rodziny Lehndorffów.

Kolejne ważne punkty na planie Węgorzewa [https://pl.wikipedia.org/wiki/Węgorzewo] to Park Etnograficzny oraz Muzeum Kultury Ludowej. Jeśli interesujesz się historią to koniecznie musisz zobaczyć miejscowy skansen z oryginalną mazurską chałupą. W Węgorzewie znajduje się też pokrzyżacki zamek. Węgorzewo i okolice to przepiękne miejsca, gdzie każdy pasjonat fotografii znajdzie obiekt natchnienia. Z kolei ci, którzy preferują bierny wypoczynek mogą cieszyć się powstałą w 2011 roku plażą i molem stanowiącymi doskonały punkt widokowy na Mamry. Nowa plaża ulokowana jest tuż przy ujściu rzeki Węgorapa. O bezpieczeństwo wszystkich plażowiczów dbają ratownicy.

Węgorzewo z atrakcji wodnych poza żeglugą na tradycyjnych łódkach oferuje spływ kajakowy. Najlepiej zacząć od jeziora Kruklin by dotrzeć do Węgorzewa. Dla osób młodych najlepszym wyjściem byłoby zabrać plecak ze sobą i namiot. Kajakiem, rowerem można podróżować z punktu do punktu i zwiedzać najciekawsze punkty Mazur. Dla ludzi aktywnych, którzy lubią nieco ryzykować, wspaniałą rozrywką będzie też park linowy Tajty. Jak widać w samym Węgorzewie liczba zabytków nie jest oszałamiająca. Biorąc pod uwagę wiek powstania miasteczka jest to zadziwiające. Gdyby nie zniszczenia drugiej wojny światowej, Węgorzewo wprawiałoby każdego w zachwyt. Jeśli więc szukasz taniego i malowniczego miejsca na letni wypoczynek Węgorzewo będzie idealne.


2 thoughts on “Rowerowe Węgorzewo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>