Słupsk – miejsce aktywnego wypoczynku

Wybierając miejsce na aktywny urlop, warto pomyśleć o Słupsku. Nocleg w tym mieście pozwoli nam zaplanować wiele wycieczek po okolicach i zwiedzić całe Pomorze, planując również pobyt nad samym morzem. To miasto położone nad Słupią słynie z bogatej i pełnej tajemnic siedemsetletniej historii, atrakcyjnych zabytków oraz przepięknych okolic, które koniecznie trzeba zwiedzić, wybierając się na przykład na wycieczką rowerową.

Baza noclegowa Słupska przyciąga wiele osób ze względu na różnorodność i niższe ceny niż w większych miastach Pomorza. W ofercie noclegów znajdziemy różne hotele i pensjonaty. Miłośnikom wypoczynku na łonie natury na pewno przypadnie do gustu jedno z gospodarstw agroturystycznych, których wiele znajduje się na Ziemi Słupskiej. Wybierając to miejsce na urlop, warto zaplanować sobie co najmniej kilka wycieczek po okolicach, ale warto też przeznaczyć kilka dni na zwiedzenie zabytków miasta i poznawanie jego bogatej historii. Szczególny uwagi jest Zamek Książąt Pomorskich.

Odwiedzając słupską starówkę, warto skupić się nie tylko na walorach architektonicznych, ale również zasmakować w potrawach Ziemi Słupskiej. W tym celu warto poznać smaki Słupskiej Spiżarni Regionalnej. Gdy już zwiedzimy Słupsk, warto rozważyć dłuższe wycieczki. Wypożyczając rowery, możemy wybrać się nad morze czy też odwiedzić którąś z ciekawych nadmorskich miejscowości. Nocleg w Słupsku to świetna baza wypadowa do wypraw rowerowych po Pomorzu, jak i do wycieczek pociągiem czy autem. W pobliżu znajduje się też wiele szlaków kajakowych, co stanowi też bardzo dużą atrakcję Ziemi Słupskiej.

Warta uwagi jest historia tego miasta. Pierwsze wzmianki o Słupsku odnotowano około tysiąc lat temu. Historię warto poznawać, odwiedzając muzeum. Szczególną uwagę warto też zwrócić na bursztyn, jego historię w tym regionie oraz jego znaczenie dla rozwoju miasta. Obecnie Słupsk jest znany również jako miejsce bardzo rozwijające się. Odbywa się w nim też wiele wydarzeń kulturalnych. Zatrzymując się tu na dłużej, na pewno trafimy na przynajmniej jeden festiwal, dzięki któremu będziemy mogli bliżej poznać historie, kulturę oraz specyfikę okolic. Słupsk warto odwiedzić również podróżując po Pomorzu i poświęcić wtedy co najmniej jeden dzień na jego zwiedzanie. Urlop w tym miejscu za to dostarczy nam wielu atrakcji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>