Wypoczynek na różne sposoby – Dąbki

Co roku tłumy wczasowiczów ciągną nad Bałtyk, aby tutaj wypocząć i skorzystać z pięknych, piaszczystych plaż. Wprawdzie kąpiele morskie i słoneczne stanowią sporą atrakcję, ale warto również skorzystać z tutejszej infrastruktury sportowej. Dąbki są miejscowością, w której mieści się spora baza noclegowa, a goście mają wiele możliwości aktywnego wypoczynku. Każdy znajdzie tu dla siebie sposób na to, aby chociaż część urlopu spędzić w ruchu, uprawiając sporty, czy chociażby spacerując po okolicy. Na plaży nadmorskiej znajduje się strzeżone kąpielisko, można więc tu popływać pod okiem ratownika. Przy większych ośrodkach wczasowych powstały także baseny, w których można znakomicie się rozruszać. Z kolei tutejsze jezioro Bukowo przyciąga wielu amatorów sportów wodnych. Panują tu idealne warunki do uprawiania windsurfingu, ponieważ z uwagi na bliskość morza ten zbiornik jest bardzo wietrzny. Na fanów rekreacji na wodzie czeka tu przystań żeglarska, szkółki, ośrodki i liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego. Chętni mogą również popływać po zbiorniku kajakiem.

W pobliskim Bobolinie znajduje się stadnina koni, w której dorośli mają możliwość jazdy na ogierach, a dzieci na kucykach. Tutaj początkujący nauczą się podstaw zachowania w siodle, a bardziej zaawansowani wybiorą się na malownicze przejażdżki wzdłuż wybrzeża. Szczególnie warto zobaczyć nad morzem wschód lub zachód słońca, który wywiera na obserwatorach niezwykłe wrażenie. Oprócz tego, na chętnych czekają liczne trasy PTTK, zarówno piesze, jak i rowerowe. Wyznaczono je w ten sposób, aby ułatwić turystom znalezienie najpiękniejszych krajobrazowo zakątków Pomorza, oraz zapoznanie się ze skarbami architektury i kultury regionu. Część z nich to odcinki długich, międzynarodowych szlaków, prowadzących po Europie. Aktywny wypoczynek w okolicy Dąbek szczególnie korzystnie wpływa na organizm, z uwagi na wdychanie niezwykle czystego powietrza nasyconego jodem i olejkami eterycznymi wytwarzanymi przez pobliskie lasy sosnowe. Nawet jeśli ktoś jest całkiem zdrowy, dużo skorzysta wykupując sobie w uzdrowisku noclegi. Dąbki to wspaniały kurort, w którym amatorzy ruchu mogą pływać, uprawiać sporty wodne, takie jak kajakarstwo czy windsurfing, jeździć konno, na rowerach, oraz zwiedzać okolicę piechotą, przemierzając wyznaczone trasy spacerowe. Miejscowość proponuje wiele aktywności, spośród których z pewnością każdy znajdzie zajęcie dla siebie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>