WinRAR – Jak używać WinRAR do kompresji i dekompresji plików

WinRAR to narzędzie do archiwizacji plików w wersji próbnej dla systemu Windows. Został stworzony przez Eugene’a Roshala z firmy win.rar GmbH. Jest zdolny do rozpakowywania i tworzenia archiwów ZIP i RAR. Obsługuje różne formaty plików archiwów, w tym TAR, GZip, TARball, ACE i inne. Oto niektóre z jego funkcji. Przyjrzyjmy się bliżej.

Aby otworzyć okno „Wyodrębnij pliki”, kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny skompresowany plik, który chcesz rozpakować. W oknie dialogowym „Wyodrębnij do” wybierz folder, w którym chcesz zapisać wyodrębnione pliki. Możesz także wybrać, czy chcesz przechowywać nowy plik w tym samym katalogu, co oryginał. Ta opcja spowoduje zapisanie spakowanego pliku w tym samym folderze, co oryginalny plik.

W oknie „Wyodrębnij pliki” kliknij „Wyodrębnij tutaj”, aby otworzyć plik w bieżącym folderze. Jeśli chcesz rozpakować go do nowego folderu, kliknij „Wypakuj do folderu”. Następnie wybierz folder docelowy dla wyodrębnionych plików. Następnie w oknie „Ścieżka docelowa” wybierz ścieżkę, w której chcesz zapisać wyodrębnione pliki. Możesz także określić niestandardową lokalizację wyodrębnionych plików, klikając „Wyodrębnij do…”.

WinRAR umożliwia wysyłanie wielu plików w jednym skompresowanym pliku. Program pomaga również wyodrębnić skompresowane pliki. Jest to narzędzie wielofunkcyjne i bardzo elastyczne. Może nawet dzielić i katalogować archiwa. Program posiada wiele przydatnych funkcji, ale najbardziej podstawową funkcją jest kompresowanie i dekompresowanie pliku. Ta funkcja jest niezwykle przydatna w przypadku dużych plików. Powinieneś jednak wiedzieć, że nadal nie jest kompatybilny z niektórymi typami plików.

W oknie „Wyodrębnij pliki” możesz określić, gdzie mają zostać umieszczone wyodrębnione pliki. Możesz także wyodrębnić plik do folderu w tym samym katalogu. Możesz także określić, gdzie zapisać pliki w innym folderze. Domyślna lokalizacja jest taka sama jak bieżąca. W oknie „Wyodrębnij” wybierz folder docelowy dla wyodrębnionych plików. Następnie wybierz „Wyodrębnij pliki” w oknie dialogowym „Wyodrębnij do…”.

Okno „Wyodrębnij pliki” pozwoli Ci dostosować lokalizację wyodrębnionych plików. Aby wyodrębnić plik, po prostu kliknij go prawym przyciskiem myszy. Następnie wybierz, gdzie chcesz go zapisać. Jeśli nie chcesz wyodrębniać plików do innego folderu, możesz kliknąć plik prawym przyciskiem myszy i wybrać „Wypakuj do nowego folderu”. Możesz także zmienić nazwę katalogu, aby zapisać pliki.

Okno dialogowe „File Time” pozwala wybrać, kiedy wyodrębnić plik z pełnego zestawu woluminów. Jeśli masz wielu użytkowników, możesz skorzystać z tej funkcji. Podczas pobierania archiwizatora WinRAR ze strony internetowej należy wybrać opcję „Zapisz jako”. Ta czynność jest niezbędna dla wydajności komputera. Jeśli nie chcesz zapisywać pliku na swoim komputerze, możesz pobrać go z Internetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *